Zatrzymanie głodnego kierowcy z rażąco ograniczonym poczuciem odpowiedzialności

W dniu 31 lipca na ul. Reja w Suwałkach, około godziny 20:45, inspektorzy z Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Białymstoku Oddziału Terenowego w Suwałkach, podczas zjazdu z punktu kontrolnego zauważyli podejrzanie poruszający samochód osobowy marki Skoda. Kierowca zdecydowanie miał problem z utrzymaniem prawidłowego toru jazdy.

W związku z podejrzeniem, iż prowadzący może być pod wpływem alkoholu podjęto decyzję o jego zatrzymaniu. W momencie próby zatrzymania pojazd wykonał manewr skrętu na stację paliw, gdzie zatrzymał się. Po podejściu do pojazdu inspektorzy wyczuli od kierowcy intensywną woń alkoholu. Aby uniemożliwić dalszą jazdę, zabezpieczono kluczyki do samochodu, a o sytuacji natychmiast poinformowano dyżurnego KMP w Suwałkach. Przybyli na miejsce funkcjonariusze Policji przebadali kierowcę alkomatem na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu.  Badania wykazały, że kierowca prowadził pojazd w stanie znacznej nietrzeźwości. W czasie pierwszego pomiaru stwierdzono 1,72 mg/l alkoholu w wydychanym powietrzu. W kolejnym padł wynik 1,74 mg/l.

Warto podkreślić, iż w samochodzie podczas zatrzymania znajdowała się jego właścicielka. Ta jednak ze względu na swój stan nietrzeźwości przekazała pojazd do kierowania zatrzymanemu za kierownicą koledze, który nie powinien prowadzić nie tylko ze względu na spożycie alkoholu, ale także ze względu na brak wymaganych uprawnień. Jako powód udziału w ruchu publicznym zatrzymani wyjaśniali, że zgłodnieli i postanowili zjeść coś na mieście.

Dalsze czynności, związane z podejrzeniem popełnienia przestępstw przez kontrolowanego kierowcę, przejęli funkcjonariusze Policji.