GITD w Białymstoku.

W drugim dniu akcji „Bezpieczna ósemka” w Białymstoku przebywał Paweł Usidus Główny Inspektor Transportu Drogowego.

Podczas wizyty Główny Inspektor obserwował pracę inspektorów transportu drogowego na punkcie kontrolnym zlokalizowanym w Białymstoku przy ul. Andersa., spotkał się z Wojewodą Podlaskim Bohdanem Paszkowskim, Prezydentem Miasta Łomży Jerzym Brzezińskim, pracownikami Wojewódzkiego Inspektoratu oraz przewoźnikami zrzeszonymi w stowarzyszeniach działających w województwie podlaskim. Ponadto Pan Paweł Usidus wystąpił w telewizyjnym programie „Gość dnia” w TVP Białystok.

W rozmowie z Wojewodą poruszono problemy nurtujące tutejszy Inspektorat, a zwłaszcza potrzebę rozbudowy Inspektoratu o oddziały zamiejscowe w Suwałkach i Łomży, potrzebę lokalizacji nowych miejsc do kontroli i ważenia pojazdów. O powyższych sprawach Szef ITD rozmawiał także z Jerzym Brzezińskim – Prezydentem Miasta Łomży.
W czasie spotkania z przewoźnikami poinformował o pracach nad nowelizacją ustawy o transporcie drogowym, oraz o działaniach ITD, które powinny być ukierunkowane na ograniczanie szarej strefy i walkę z nieuczciwymi przewoźnikami.

Inspektorzy w trakcie działań trwających dwie godziny skontrolowali 125 kierowców kierujących pojazdami ciężarowymi oraz autobusami. W dwóch przypadkach stwierdzono kierowanie pojazdem po spożyciu alkoholu.