„Św. Krzysztof” – Inspekcja na festynach rodzinnych w Wasilkowie i Suwałkach.

W dniu 30 lipca 2017 r. inspektorzy z Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Białymstoku i Głównego Inspektoratu Transportu Drogowego  uczestniczyli w festynach rodzinnych związanych z obchodami święta patrona kierowców „Świętego Krzysztofa”.

Przedsięwzięcia realizowane były przy Sanktuarium w Świętej Wodzie w Wasilkowie oraz przy Kościele św. Kazimierza Królewicza w Suwałkach.

Imprezy były doskonałą okazją do propagowania zasad bezpieczeństwa na drogach podczas tegorocznych wakacji w czasie, których odbywa się wzmożony ruchu turystyczny.

Inspektorzy zaprezentowali uczestnikom sprzęt wykorzystywany podczas kontroli drogowych. Podczas festynu dzieci i młodzież miała okazję uczestniczyć w grach, zabawach i konkursach. Dorośli mogli zapoznać się z zasadami bezpiecznej jazdy. W Suwałkach każdy mógł oddać krew tak potrzebną niejednokrotnie ofiarom wypadków drogowych i posilić się darmową grochówką.

W festynach wzięły udział również m.in. Policja, Straż Graniczna, Krajowa Administracja Skarbowa, Straż Pożarna i Lasy Państwowe.