Kontrole „Bezpieczna jesień”.

Wojewoda Podlaski Maciej Żywno przyglądał się kolejnym działaniom podlaskich służb zorganizowanych w ramach akcji "Bezpieczena jesień". Tym razem służbą wiodącą była Inspekcja Transportu Drogowego w Białymstoku, a pozostałe służby - policja, pogranicznicy i celnicy wspierali inspektorów. Oprócz poprawy bezpieczeństwa na drogach w południowej części województwa podlaskiego celem akcji było sprawdzenie koordynacji służb przez Wojewodę.

Punkty kontroli zostały usytuowane w Siemiatyczach i na trasach dojazdowych do tej miejscowości. Podczas działań przeprowadzono 719 kontroli. Zatrzymano jednego nietrzeźwego kierowcę i jednego kierowcę w stanie po spożyciu alkoholu. Ponadto zatrzymano 3 dowody rejestracyjne w związku z ujawnionymi nieprawidłowościami, 36 kierowców ukarano mandatami a przeciwko 2 kolejnym skierowano wnioski o ukaranie do sądu.

Wcześniej w ramach "Bezpiecznej jesieni" odbyły się dwie akcje: na trasie Białystok- Jeżewo i wszystkich drogach wyjazdowych z Białegostoku (służbą wiodącą była policja) oraz w powiatach suwalskim i augustowskim (służbą wiodącą była straż graniczna). Wkrótce odbędą się kolejne działania, które tym razem - przy wsparciu pozostałych służb - zorganizują celnicy. Na początku listopada podczas posiedzenia zespołu zarządzania kryzysowego zostaną omówione i podsumowane wyniki wszystkich działań.