Wspólne działania WITD oraz Delegatury Północno – Wschodniej i Zespołu Zamiejscowego BEPO.

Mając na uwadze potrzebę podjęcia zdecydowanych kroków zmierzających do wzrostu dyscypliny, świadomości i kultury poszanowania prawa, szczególnie przez kierowców pojazdów ciężarowych inspektorzy z Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Białymstoku w dniach 14 i 15 marca br. uczestniczyli we wspólnych działaniach z pracownikami Delegatury Północno – Wschodniej i Zespołu Zamiejscowego BEPO. Akcja zainicjowana przez Delegaturę Głównego Inspektoratu Transportu Drogowego miała na celu ograniczenie dużego zagrożenia w ruchu drogowym stwarzanego na polskich drogach przez zagranicznych kierowców ciężarówek.

W działaniach brały udział pojazdy oznakowane oraz nieoznakowane. Podczas akcji kontrolujący zwracali szczególną uwagę na zachowania kierujących i popełniane przez nich wykroczenia, które w rażący sposób zagrażają bezpieczeństwu innych użytkowników dróg. Działania odbywały się na drodze krajowej nr 8  na odcinku Białystok – Budzisko, drodze krajowej nr 16 i 59 (Olsztyn – Mrągowo – Węgorzewo). Dodatkowo inspektorzy dokonywali sprawdzenia historii zarejestrowanych w systemie centralnym naruszeń których dopuścili się zatrzymani do kontroli kierowcy.

Za naruszenia przepisów ruchu drogowego 119 kierowców zostało ukaranych mandatami karnymi. W jednym przypadku sprawę skierowano do sądu. Łączna kwota wystawionych mandatów wyniosła 20200zł.

Podobne działania będą kontynuowane w przyszłości.