Niebezpieczny przewóz gazu.

Wymontowaniem niedozwolonego wyłącznika i wszczęciem postępowań zagrożonych karami na łączną kwotę 14000 zł. zakończyła się kontrola polskiej ciężarówki przewożącej materiał niebezpieczny UN 1965 – węglowodory gazowe, mieszanina skroplona.

Wczoraj, 21 października br. na terenie byłego przejścia granicznego w Budzisku inspektorzy z Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Białymstoku zatrzymali do kontroli samochód przewożący gaz w cysternie.

Kontrolujący dokonali sprawdzenia instalacji urządzenia kontrolno-pomiarowego zamontowanego w ciężarówce, służącego do rejestrowania m.in. czasu pracy kierującego i znaleźli niedozwolone urządzenie służące do manipulacji czasem pracy kierowcy oraz ogranicznikiem prędkości.

Samochód skierowany został do serwisu tachografów, gdzie zdemontowano wyłącznik i doprowadzono ciężarówkę do stanu zgodnego z obowiązującym prawem. Za naruszenia przepisów ustaw o transporcie drogowym oraz przewozie towarów niebezpiecznych wobec przewoźnika będą się toczyły dwa postępowania administracyjne oraz jedno postępowanie na zarządzającego transportem.