Przerobione zezwolenie przewoźnika z Białorusi.

25 stycznia 2020 r. na drodze krajowej nr 8 na terenie byłego przejścia granicznego w miejscowości Budzisko inspektorzy z Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Białymstoku zatrzymali do kontroli ciężarówkę należącą do białoruskiego przewoźnika. Samochód poruszał się na trasie z Rosji do Portugalii.

Kierowca okazał do kontroli zezwolenie uprawniające do wykonywania przewozów po terenie Rzeczypospolitej Polskiej. Okazało się, że dokument jest wykorzystywany kolejny raz pomimo tego, że uprawniał tylko do jednorazowego przejazdu. Na zezwoleniu widniały ślady po usuwaniu danych związanych z poprzednim dokonanym przez firmę przewozem.

W związku z możliwością popełnienia przestępstwa jakim jest przerabianie dokumentów kierowcę przekazano funkcjonariuszom Policji, którzy będą prowadzili postępowanie wyjaśniające.

Wobec przedsiębiorcy wszczęto wyjaśniające postępowanie administracyjne zagrożone karą w wysokości 12000 zł. Do czasu opłacenia kaucji i uzyskania właściwego zezwolenia ciężarówka została usunięta na parking strzeżony.