Pierwsi na miejscu wypadku – inspektorzy opanowali krytyczną sytuację.

Natychmiast po wypadku ruszyli z pomocą. Pierwsze czynności na miejscu zdarzenia podlaskich inspektorów Inspekcji Transportu Drogowego polegały na ocenie sytuacji i wyeliminowaniu zagrożeń. Niezwłocznie wezwali pomoc.

Wypadek miał miejsce we wtorkowe przedpołudnie (23 czerwca) na skrzyżowaniu drogi krajowej nr 8 i drogi wojewódzkiej nr 670, w pobliży miejsca kontroli inspekcyjnej zlokalizowanego w m. Suchowola.

Inspektorzy niezwłocznie przerwali prowadzone rutynowe kontrole i dotarli na miejsce zdarzenia, w którym uczestniczył pojazd członowy z samochodem osobowym i poruszały się 4 osoby. Pasażer osobowego Audi doznał obszernych obrażeń głowy, a zakleszczenie uniemożliwiało mu opuszczenie auta bez specjalistycznego sprzętu. Kierowca osobówki miał powierzchowne obrażenia. Załoga kierująca pojazdem ciężarowym nie potrzebowała pomocy. Powyższy opis sytuacji przekazano na numer alarmowy celem zapewnienia wystarczających sił i środków. Do czasu przybycia służb ratunkowych inspektorzy zabezpieczali miejsce zdarzenia oraz udrożnili przejazd drogą krajową wprowadzając ruch wahadłowy.

Na wniosek policji  pobrano dane z tachografu i kart kierowców oraz dokonano ważenia zespołu pojazdów w celu określenia czy pojazd nie jest przeładowany. Stwierdzono, że kierowcy byli wypoczęci, pojazd ciężarowy poruszał się z dozwoloną prędkością , a parametry wagowe były normatywne.

Z relacji świadków wynikało, iż bezpośrednią przyczyną wypadku było niezastosowanie się kierującego Audi do znaku „STOP” i przekroczenie z dużą prędkością skrzyżowania z drogą krajową.

Zarówno kierowca jak i pasażer Audi zostali zabrani do szpitala.