„Szybki” przewóz śmietany.

Rażące naruszenia norm czasu pracy kierowcy ciężarówki wykazała kontrola przeprowadzona przez podlaskich inspektorów. Kierowca został ukarany mandatami karnymi, a wobec przewoźnika i osoby zarządzającej transportem toczyć się będą postępowania administracyjne.

Wczoraj 12 sierpnia 2021r. na terenie byłego przejścia granicznego w miejscowości Budzisko kontrolerzy z Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Białymstoku z oddziału w Suwałkach skontrolowali samochód, którym przewożona była śmietana na trasie z Litwy do Niemiec.

Okazało się, że kierowca ze względu na terminowość dostawy już drugi dzień prowadzi auto bez zalogowanej karty. Inspektorzy przeanalizowali dane z tachografu. Wnioski nie były pozytywne. Kierujący skrócił czas odpoczynku dobowego o 8 godzin i 12 minut, wydłużył dozwolony czas jazdy dziennej o 5 godzin i 56 minut, przekroczył maksymalny czas prowadzenia bez wymaganej przerwy o 38 minut oraz skrócił odpoczynek tygodniowy o 10 godzin i 12 minut.

Wobec przewoźnika i zarządzającego transportem wszczęte zostały postępowania administracyjne zagrożone karami w łącznej kwocie 10 550 złotych. Kierowca został ukarany mandatami karnymi 4,6 tys. złotych.
Kierującemu zakazano dalszej jazdy i nakazano wykonanie prawidłowego odpoczynku.