Prawo jazdy zatrzymane podczas nocnych działań.

Stwierdzenie niedozwolonego urządzenia, zatrzymanie prawa jazdy, dowodu rejestracyjnego, wszczęcie postępowań administracyjnych i nałożenie mandatu karnego to efekt nocnych działań inspektorów z Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Białymstoku.

W nocy z 9 na 10 stycznia 2022 r.  na drodze wojewódzkiej 676 w okolicach miejscowości Podsokołda do kontroli zatrzymana została ciężarówka należąca do polskiego przewoźnika. Kierowca jechał po ładunek do Sokółki.

Podczas czynności sprawdzających okazało się, że kierujący samochodem posługiwał się podczas jazdy niedozwolonym urządzeniem, wyłącznikiem tachografu służącym do manipulacji czasem pracy.

O zaistniałym fakcie powiadomiono funkcjonariuszy Policji, którzy przybyli na miejsce. Ciężarówkę doprowadzono do serwisu tachografów celem demontażu nielegalnego sprzętu.

Kierowcy na 3 miesiące zostało zatrzymane prawo jazdy. Dodatkowo ukarano mandatem karnym w wysokości 2000 zł. W związku z podejrzeniem popełnienia przestępstwa funkcjonariusze Policji będą prowadzić czynności wyjaśniające.

Wobec przedsiębiorstwa transportowego oraz zarządzającego w firmie toczyć się będą postępowania administracyjne zagrożone karami w wysokości 12 000zł i 2000 złotych.

W związku z uszkodzeniem szyby czołowej zatrzymano dowód rejestracyjny ciągnika siodłowego.